در حالی که کاهش قیمت جهانی فلزات گرانبها طی سه سال گذشته فشار زیادی را بر شرکتهای معدنی وارد کرده است، برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که روند نزولی تولید طلا و نقره در جهان از امسال کلید خواهد خورد.

روند نزولی تولید جهانی طلا و نقره از سال 2016 آغاز خواهد شد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، موسسه تحقیقاتی جی اف ام اس در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که تولید جهانی طلا از ۳۱۲۰ تن در سال ۲۰۱۴ میلادی به بیش از ۳۱۵۰ تن در سال ۲۰۱۵ میلادی افزایش یافته است. تولید طلا از سال ۲۰۰۸ میلادی به طور متوالی با افزایش روبرو شده است.

بر اساس این گزارش ویلیام تانکارد تحلیلگر ارشد بازار فلزات گرانبها گفت: با توجه به افت قیمت جهانی طلا به نظر می رسد تولید جهانی این فلز زرد امسال با کاهش ۱۰۰ تن روبرو خواهد شد و به کمتر از ۳۰۵۰ تن خواهد رسید.

وی افزود: افت تولید جهانی طلا می تواند نتیجه طبیعی کاهش متوالی قیمت در سه سال اخیر باشد. قیمت طلا از ۱۸۰۰ دلار در هر اونس در اواخر سال ۲۰۱۲ میلادی به کمتر از ۱۱۰۰ دلار رسیده است.

تانکارد گفت: با ادامه روند نزولی قیمت طلا و نقره، شرکتهای معدنی ابتدا سعی می کنند خود را با تحولات جدید بازارهای جهانی، تطبیق دهند ولی با توجه به ادامه سیر نزولی قیمتها، شرکتهای معدنی اکنون چاره ای جز کاهش تولید ندارند.

موسسه اچ اس بی سی نیز اعلام کرده است که تولید جهانی طلا در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۳۱۸۸ تن رسیده و این رقم امسال با اندکی کاهش روبرو خواهد شد و به کمتر از ۳۱۵۰ تن خواهد رسید.

موسسه مالی سیتی نیز اعلام کرد: تولید جهانی طلا از ۳۱۵۶ تن در سال ۲۰۱۵ به کمتر از ۳۰۶۷ تن در سال جاری کاهش خواهد یافت.

گزارش سایت طلا حاکیست، تحلیلگران اقتصادی معتقدند که در شرایط کنونی بعید به نظر می رسد که شرکتهای معدنی بخواهند پروژه های جدید تولید طلا را اجرا کنند.

البته گروه سرمایه گذاری سی پی ام نیز اعلام کرده است که تولید جهانی طلا امسال به ۹۵ میلیون اونس افزایش خواهد یافت . این رقم در سال گذشته به ۹۲ میلیون اونس رسیده بود. البته تولید جهانی طلا تا سال ۲۰۲۵ میلادی به کمتر از ۷۳ میلیون اونس کاهش خواهد یافت.

موسسه جی اف ام اس نیز در زمینه وضعیت تولید جهانی نقره اعلام کرد: تولید نقره از ۸۶۰ میلیون اونس در سال ۲۰۱۵ میلادی به کمتر از ۸۲۵ تا ۸۳۵ میلیون اونس در سال ۲۰۱۶ کاهش خواهد یافت.

موسسه اچ اس بی سی نیز پیش بینی کرد : تولید جهانی نقره در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۸۵۵ میلیون اونس خواهد رسید که نسبت به سال قبل ۱۲ میلیون اونس کاهش خواهد یافت.

باکس دانلود
QR Code
راهنمای نصب
توضیحات و مشخصات
مشخصات
سیستم مورد نیاز
نویسنده: adminmohammad
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری