مواد لازم اندازه کالری
خمیر پای یا خمیر پیتزا به مقدار کافی هر عدد / ۱۰۰ کالری
تن ماهی ۱۸۵ گرم یک قوطی / ۳۳۵ کالری
ذرت کنسروی یا یخ زده ۱۸۰ گرم ۱۰۰ گرم / ۱۲۲ کالری
ماست ۳ قاشق غذاخوری ۱۰۰ گرم / ۵۵ کالری
بیکینگ پودر ۱/۸ قاشق چایخوری ۱۰۰ گرم / ۱۶۳ کالری
پنیر موزورلا رنده شده ۱/۳ پیمانه ۳۰ گرم / ۷۵ کالری

پیتزا اسلایسی تن ماهی و ذرت در واقع نوعی پای هم هست بنابراین برای تهیه آن می توانید از خمیر پای یا خمیر پیتزا استفاده کنید. ترکیب تن ماهی و ذرت همیشه دلچسب است و پیتزا اسلایسی تن ماهی خوشمزه هم از این قضیه مستثنا نیست.

خمیر مدتی در فر پخته می شود. سپس کمی ماست روی آن ریخته می شود که از خشک شدن خمیر مانع می شود. بعد هم تن ماهی و ذرت و در آخر پنیر پیتزا ریخته می شود. خلاصه این که پیتزا اسلایسی تن ماهی در عرض حدود نیم ساعت تهیه می شود. این پیتزای خوشمزه را می توانید در یک سینی بزرگ برای مهمانی ها تهیه کنید و به راحتی با یک پیتزای نوین مهمانان هایتان را غافل گیر کنید.

  پیتزا اسلایسی | پیتزای تن ماهی | پیتزا اسلایسی تن ماهی و ذرت

طرز تهیه:

فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن کنید و روی یک سینی فر کاغذ روغنی بکشید.

خمیر پای را روی کاغذ روغنی بگذارید و با وردنه باز کنید. خمیر باید کل سینی را بپوشاند. حال لبه های خمیر را تا کنید به طوری که حاشیه ای کمی برجسته دور تا دور خمیر ایجاد شود. کناره ها را به لبه سینی فشار دهید تا بعد از طبخ جمع نشوند.

همه جای خمیر به جز حاشیه ها، با چنگال سوراخ ایجاد کنید. سینی را به فر منتقل کنید و اجازه بدهید خمیر ۱۰–۱۵ دقیقه در فر باقی بماند. در این مدت، تن ماهی و ذرت را در کاسه ای با هم مخلوط کنید و اگر مایل هستید به آن ادویه اضافه کنید (می توانید کمی شوید خرد شده هم اضافه کنید).

خمیر نیمه پخته را از فر خارج کنید. با پشت یک چنگال وسط خمیر را که احتمالاً کمی پف کرده است فشار دهید. ماست را با جوش شیرین مخلوط کنید. سپس آن را روی خمیر بریزید و همه جای آن پخش کنید. حال ترکیب تن ماهی و ذرت را روی آن بریزید و پخش نمایید.

در آخر پنیر موزورلا رنده شده را روی سطح پای بپاشید و مجدداً سینی را ۱۰–۱۵ دقیقه در فر قرار دهید تا طلایی رنگ شود. پای را به صورت مربعی خرد کنید. پیتزا اسلایسی تن ماهی آماده است. نوش جان!

نکته: تن ماهی را قبل از استفاده در آب بجوشانید و روغن آن را جدا کنید.