موسسه سرمایه گذاری کاپیتال اکونومیکس انگلیس پیش بینی خود را در خصوص قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۶ میلادی کاهش داده است.

کاپیتال اکونومیکس پیش بینی خود نسبت به قیمت طلا را کاهش داد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز ، موسسه کاپیتال اکونومیکس پیش از این اعلام کرده بود که قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی به بیش از ۱۴۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید. ولی در گزارش چشم انداز بازار طلا که روز سه شنبه منتشر کرده ، جولیان جیساپ تحلیلگر ارشد این موسسه سرمایه گذاری پیش بینی کرده است که قیمت طلا تا پایان امسال به کمتر از ۱۲۵۰ دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش وی تاکید کرد: ما انتظار داریم ادامه سیاست های انقباضی فدرال رزرو آمریکا موجب تقویت بیشتر ارزش دلار شده و در نهایت این مساله به ضرر قیمت طلا باشد. من شخصا فکر می کنم که اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۰۸۰ دلاری را بشکند به زودی تا ۱۱۰۰ دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.

فدرال رزرو آمریکا در آخرین نشست خود در سال ۲۰۱۵ میلادی نرخ بهره را برای نخستین بار از سال ۲۰۰۶ میلادی به میزان ۰٫۲۵ درصد افزایش داده است.

وی تاکید کرد: فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده نرخ بهره را بیشتر از انتظارات اولیه بازارهای بین المللی افزایش خواهد داد و ارزش دلار در برابر یورو و ین افزایش بیشتری خواهد یافت.

جیساپ گفت: قیمت طلا در روزهای آینده با یک آزمون بزرگ روبرو خواهد شد و انتشار آمارهای مربوط به وضعیت اشتغال در ماه دسامبر می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا داشته باشد. اگر آمارهای اشتغال آمریکا مثبت باشد، این مساله زمینه لازم برای افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو را فراهم خواهد کرد و در نتیجه این مساله به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

البته به نظر می رسد افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور در میان مدت نیز می تواند مانع از افت شدید قیمت جهانی طلا شود.

وی افزود: عامل مهم دیگری که می تواند بر قیمت طلا در ماه های آینده موثر باشد، چشم انداز نرخ تورم آمریکا خواهد بود. در صورت افزایش نرخ تورم آمریکا تقاضا برای طلا در بازارهای بین المللی با افزایش روبرو خواهد شد.

قیمت جهانی طلا از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون تحت تاثیر تنش های سیاسی خاورمیانه و افت شدید شاخص سهام با افزایش نسبی روبرو شده است.

انتهای پیام /

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.
باکس دانلود
QR Code
راهنمای نصب
توضیحات و مشخصات
مشخصات
سیستم مورد نیاز
نویسنده: adminmohammad
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری