در حالی که سرمایه گذاران بین المللی منتظر تحولات بازارهای جهانی برای سرمایه گذاری هستند، تحلیلگران کیتکونیوز بر این باورند که ۵ عامل مهم در ماه های آینده بر قیمت طلا موثر خواهد بود.

5 عامل موثر بر روند قیمت جهانی طلا در سال 2016 میلادی

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، قیمت طلا از ۱۱۸۳ دلار در دسامبر ۲۰۱۴ میلادی به کمتر از ۱۰۶۰ دلار در پایان سال ۲۰۱۵ میلادی رسید.

بر اساس این گزارش با توجه به افزایش ۱۱ درصدی شاخص ارزش دلار در سال ۲۰۱۵ میلادی، قیمت جهانی طلا نیز تقریبا به همین میزان کاهش یافته است.

به نظر می رسد ۵ عامل موثر بر قیمت طلا در سال ۲۰۱۶ عبارتند از :

یک : پایین بودن رشد اقتصادی آمریکا ؛ بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند که رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی کمتر از حد انتظار خواهد بود و برخی موسسات مستقل نیز رشد اقتصادی را بین ۲ تا ۲٫۵ درصد پیش بینی کرده اند. بی شک کاهش رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۱۶ می تواند عامل مهم و موثری بر قیمت طلا باشد.

دو : بازار اشتغال آمریکا واقعا به رشد و رونق لازم نرسیده است؛ در حالی که ظاهرا وضعیت بازار اشتغال آمریکا طی سال های اخیر بهبود یافته و مقام های واشنگتن مدعی هستند که نرخ بیکاری از ۱۰ درصد در سال ۲۰۰۹ به کمتر از ۵ درصد رسیده ولی در عمل وضعیت بازار اشتغال هنوز مطلوب نشده و به نظر می رسد طی سال ۲۰۱۶ میلادی نرخ بیکاری مجددا افزایش یابد.

سه : نرخ بهره آمریکا احتمالا پایین نگه داشته می شود؛ سومین عامل موثر بر قیمت طلا این است که فدرال رزرو آمریکا احتمالا بار دیگر مجبور خواهد شد تا نرخ بهره را در سطح پایینی حفظ کند و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.

چهار: بانکهای مرکزی؛ بانکهای مرکزی جهان امسال نیز به خرید طلا ادامه خواهند داد. گزارش سایت طلا حاکیست، بانکهای مرکزی در سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۵۰۰ تن و در سال ۲۰۱۴ نیز بیش از ۴۶۵ تن طلا خریداری کرده اند. بانکهای مرکزی جهان همچنان به متنوع کردن ذخایر ارزی خود ادامه خواهند داد.

پنج : افزایش تقاضا برای جواهرات طلا در شرق؛ رشد تقاضا برای جواهرات طلا می تواند طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلاداشته باشد. کشورهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نقش مهمی در رشد این تقاضا خواهند داشت.

باکس دانلود
QR Code
راهنمای نصب
توضیحات و مشخصات
مشخصات
سیستم مورد نیاز
نویسنده: adminmohammad
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری